- You cannot add "Lenovo ThinkPad L570 Notebook | i5 6200U 2.30GHz | 16GB DDR4 RAM | 256GB SSD | 15.6″ LCD Display | Windows 10 Pro" to the basket because the product is out of stock.
Acer Aspire E1-531 Notebook | Celeron B820 1.70GHz | 500GB HDD | 4GB DDR3 RAM | 15.6″ LCD Display | Windows 10 Home
R3,250.00
- Intel Celeron – B820 @ 1.70GHz
- 500GB HDD
- 4GB DDR3 RAM
- 15.6″ LCD Display
- Windows 10 Home Single Language
Pay over 3 EQUAL zero-interest instalments of R1,083.34 with PayJustNow.
Find out how...
HOW IT WORKS
PayJustNow allows you to pay for your purchase over 3 payments with 0% interest and no fees. Pay a third at checkout and receive your goods immediately. The remaining two instalments are debited on your selected instalment dates.
Browse online or in-store and proceed to checkout
Choose PayJustNow as your payment method
Create your account and receive an instant approval decision
Complete your transaction
WHAT YOU WILL NEED
Be over 18 years old
Be a South African resident
Have a debit or credit card
Have a valid email address
0% INTEREST. 3 PAYMENTS. NO STRESS.
WHY PAY ANY OTHER WAY?
Out of stock
| Product Name | Aspire |
| Manufacturer | Acer |
| Device Model | E1-531 |
| Product Colour | Black |
| Processor Family | Intel Celeron |
| Processor Code Name | B820 |
| Processor Speed | 1.70GHz |
| Storage Capacity | 500GB HDD |
| Operating System | Windows 10 Home Single Language |
| Bluetooth | No |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | No |
| Memory Size | 4GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Display Touch | No |
| Display Size | 15.6 inch |
| Graphics Card Model | Intel HD Celeron |
| Display Max Resolution | 1366 x 768 |
| Card Reader | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Ports | Yes |
| LAN | Yes |
| USB Type | 3 x 3.0 |
| Fingerprint Reader | No |
| Battery Type | Li-ion |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | No |
| Keyboard NumPad | Yes |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 6 Months |
| Warranty Type | Carry-in Warranty |





