Dell Latitude 3190 2-in-1 Touchscreen Notebook | Pentium Silver N5030 3.1GHz | 8GB RAM | 256GB SSD | 11.6 inch Display | Win 11 Pro
Original price was: R4,999.00.R3,999.00Current price is: R3,999.00.
- Intel Pentium Silver N5030 @ 3.1GHz
- 8GB DDR4 Ram
- 256GB M.2 NVMe SSD
- 11.6″ Touchscreen Display
- Windows 11 Pro
** 6 Months Warranty **
+ Free Laptop Bag
+ Free Nationwide Delivery
Pay over 3 EQUAL zero-interest instalments of R1,333.00 with PayJustNow.
Find out how...
HOW IT WORKS
PayJustNow allows you to pay for your purchase over 3 payments with 0% interest and no fees. Pay a third at checkout and receive your goods immediately. The remaining two instalments are debited on your selected instalment dates.
Browse online or in-store and proceed to checkout
Choose PayJustNow as your payment method
Create your account and receive an instant approval decision
Complete your transaction
WHAT YOU WILL NEED
Be over 18 years old
Be a South African resident
Have a debit or credit card
Have a valid email address
0% INTEREST. 3 PAYMENTS. NO STRESS.
WHY PAY ANY OTHER WAY?
Out of stock
Dell Latitude 3190 2-in-1 Touchscreen Notebook
**Refurbished: A-Grade**
| Product Name | Latitude |
| Manufacturer | Dell |
| Device Model | 3190 |
| Product Colour | Grey |
| Processor Family | Intel Pentium |
| Processor Code Name | N5030 |
| Processor Speed | 3.10GHz |
| Storage Capacity | 256GB M.2 NVMe SSD |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | No |
| Memory Size | 8GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Display Touch | Yes |
| Display Size | 11.6 inch |
| Graphics Card Model | Intel UHD Graphics 600 |
| Display Max Resolution | 1366 x 768 |
| Card Reader | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Ports | Yes |
| LAN | Yes |
| USB Type | 2x USB 3.0 & 1x USB 2.0 |
| Fingerprint Reader | No |
| Battery Type | Li-ion |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | No |
| Keyboard NumPad | No |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 6 Months |
| Warranty Type | Carry-in Warranty |
| Condition | Refurbished: A-Grade |





