DELL XPS 13 7390 ULTRABOOK | i7 10510U 1.8GHz | 16GB DDR4 Ram | 512GB M.2 NVMe SSD | 13.3″ FHD Display | Windows 11 Pro
R17,500.00
- Intel Core i7 – 10510U @ 1.80GHz
- 16GB DDR4 Ram
- 512GB M.2 NVMe SSD
- 13.3″ FHD Display
- Windows 11 Professional
Pay over 3 EQUAL zero-interest instalments of R5,833.34 with PayJustNow.
Find out how...
HOW IT WORKS
PayJustNow allows you to pay for your purchase over 3 payments with 0% interest and no fees. Pay a third at checkout and receive your goods immediately. The remaining two instalments are debited on your selected instalment dates.
Browse online or in-store and proceed to checkout
Choose PayJustNow as your payment method
Create your account and receive an instant approval decision
Complete your transaction
WHAT YOU WILL NEED
Be over 18 years old
Be a South African resident
Have a debit or credit card
Have a valid email address
0% INTEREST. 3 PAYMENTS. NO STRESS.
WHY PAY ANY OTHER WAY?
Out of stock
DELL XPS 13 7390 ULTRABOOK
| Product Name | XPS 13 |
| Manufacturer | Dell |
| Device Model | 7390 |
| Product Colour | Grey |
| Processor Family | Intel Core i7 |
| Processor Code Name | 10510U |
| Processor Speed | 1.80GHz |
| Storage Capacity | 512GB M.2 NVMe SSD |
| Operating System | Windows 11 Professional |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | No |
| Memory Size | 16GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Display Touch | Yes |
| Display Size | 13.3 inch |
| Graphics Card Model | Intel UHD Graphics |
| Display Max Resolution | 3840 x 2160 (Recommended) |
| Display LCD | Yes |
| Card Reader | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | No |
| VGA Ports | No |
| LAN | No |
| USB Type | 3x Type-C Ports |
| Fingerprint Reader | No |
| Battery Type | Li-ion |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | Yes |
| Keyboard NumPad | No |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 6 Months |
| Warranty Type | Carry-in Warranty |
WBL Submission: #1802





