Lenovo Thinkpad P15 Workstation | i7 10750H 2.60GHz | 32GB DDR4 Ram | 512GB NVMe SSD | 15.6″ LCD Display | Nvidia Quadro T1000 | Windows 11 Pro
Original price was: R32,999.00.R14,999.00Current price is: R14,999.00.
- Processor: Intel Core i7 – 10750H @ 2.60GHz
- Memory: 32GB DDR4 RAM
- Storage: 512GB NVMe SSD
- Display: 15.6″ UHD Display
- Graphics Card: NVIDIA Quadro T1000 4GB DDR5 GPU
- Operating System: Windows 11 Pro
- Warranty: 12 Months Collect & Return Warranty
+ Free Laptop Bag, Wired Mouse + 32GB Flash Drive
+ Free MS Office 2019
+ Free Nationwide Delivery
Pay over 3 EQUAL zero-interest instalments of R4,999.67 with PayJustNow.
Find out how...
HOW IT WORKS
PayJustNow allows you to pay for your purchase over 3 payments with 0% interest and no fees. Pay a third at checkout and receive your goods immediately. The remaining two instalments are debited on your selected instalment dates.
Browse online or in-store and proceed to checkout
Choose PayJustNow as your payment method
Create your account and receive an instant approval decision
Complete your transaction
WHAT YOU WILL NEED
Be over 18 years old
Be a South African resident
Have a debit or credit card
Have a valid email address
0% INTEREST. 3 PAYMENTS. NO STRESS.
WHY PAY ANY OTHER WAY?
2 in stock
| Product Name | ThinkPad |
| Manufacturer | Lenovo |
| Device Model | P15 |
| Product Colour | Black |
| Processor Family | Intel Core i7 |
| Processor Code Name | 10750H |
| Processor Speed | 2.60GHz |
| Storage Capacity | 512GB NVMe SSD |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Bluetooth | Yes |
| WiFi | Yes |
| Optical Drive | No |
| Memory Size | 32GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Display Touch | No |
| Display Size | 15.6 inch |
| Graphics Card Model | Nvidia Quadro T1000 4GB DDR5 GPU |
| Display Max Resolution | 1920 x 1080 (Recommended) |
| Display LCD | Yes |
| Card Reader | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Ports | No |
| LAN | Yes |
| USB Type | 2x USB 3.2 & 2x Type C |
| Fingerprint Reader | Yes |
| Battery Type | Li-ion |
| Pointing Device Touchpad | Yes |
| Keyboard Backlit | No |
| Keyboard NumPad | Yes |
| Keyboard Spill Resistant | No |
| Warranty Period | 12 Months |
| Warranty Type | Collect & Return Warranty |
| Condition | Refurbished: A-Grade |





